Последни пораки

Компанијата Tractor Supply Co. известува за Рекордна продажба и профит во Q3 - малопродажба на хардвер

Рурален ланец на живот Tractor Supply Co. известува за рекордна продажба и профит во третиот квартал на 2020 година, вклучувајќи 31.4

MSI ги претстави AMD Ryzen 5000 процесорот подготвен MEG B550 Унифицирани матични плочи

MSI официјално ги објави своите нови и главни матични плочи засновани на чипсет AMD B550, MEG B550 Unify

Протекуваат спецификациите на NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti & RTX 3070 Ti, со цел да се справат со графичките картички AMD Radeon RX 6000 „Big Navi“

NVIDIA се чини дека ги забележала неодамнешните протекувања на AMD RX 6000 и наводно започнала со работа на две

Гледајте ги AMD Radeon RX 6000 графичките картички кои ги презентираат тука во живо

AMD е подготвен денес да ги претстави своите следни генерации графички картички Radeon RX 2 придвижувани со RDNA 6000 кои ќе

2 пристапи што треба да ги преземат менаџерите за да ги одржат своите тимови на вистинскиот пат - Франк Лопес

Денес со задоволство го поздравуваме Франк Лопес, потпретседател на агенцијата за дигитално рекламирање Форест и Блејк. Додека…

Астон Мартин се надева дека инвестицијата од 1.3 милијарди фунти ќе го оживее своето богатство

Производителот на луксузни автомобили Астон Мартин ќе го прошири партнерството со Мерцедес и може да значи целосно електрични модели до 2026 година претседателот на Астон Мартин

CULTUREEDIT / Продавницата Том од Финска ангажира менаџер за е-трговија: Логистика / Купување / Маркетинг во Западен Холивуд, Калифорнија

CULTUREEDIT / Продавницата Том од Финска е дестинација за уметност, мода, дизајн од квир уметници и брендови што

Не е ваша работа да поправите некого или да ги натерате да ве сакаат

Не можете да ги менувате луѓето во такви какви што сакате да бидат. Продолжете со читање на ПС Те сакам »

Како преживеав 3 месеци во карантин со моите романски зетри

Додека моите родители се забавуваа во Тексас. Продолжете со читање на ПС Те сакам »

Што значи тоа кога родителот нема да го поздрави романтичниот партнер на нивното возрасно дете.

Прва препорака: Правењето на ова е спротивно на тоа да го сакате вашето дете. слика на Таис Мораис од Unsplash.com Секој или знае